| Panteraa a întrebat:

Abonamentul la Orange se plateste pe luna precedenta? Am inchis abonamentul la inceputul lunii decembrie (am sunat la ei) si mi-a venit si luna asta factura de platit. E posibil sa fie de pe luna decembrie plata sau nu mi l-au inchis ei? Mentionez ca am primit si luna asta minutele.

7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureli. Convorbirile se platesc pe luna anterioara (daca ai in plus) si abonamentul pentru luna urmatoare. De aceea este obligatoriu sa anunti renuntarea cu o luna in avans.

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pe orice factura exista rubrica "perioada de facturare". E suficient sa citesti factura ca sa vezi exact pentru ce perioada este.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a verifica in ce consta factura pe care ai primit-o, te rugam sa revii printr-un mesaj privat, cu numarul de telefon la care faci referire.
Te asteptam,
Orange Helper

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Da,asa fac ei, mie mi-au luat chiar cu cost suplimentar

| Admunssen a răspuns:

Da, vine pe luna precedenta. Ar trebui totusi sa le ceri o confirmare de inchidere a contractului. Sunt cam banditi.

| WWESuperFan a răspuns:

Si eu vreau sa inchid un abonament si m-am dus in decembrie la ei si mi-au spus ca o sa vina si factura pentru ianuarie pentru ca m-am dus dupa ce am platit pentru decembrie!
Deci daca te-ai dus dupa ce ai platit pentru decembrie e posibil sa iti fi venit pentru ianuarie de plata si dupa sa se inchida!
Daca nu esti lamurita suna la servicii clienti sau du-te la ei si cere mai multe detalii!

| Panteraa explică (pentru WWESuperFan):

A fost chiar pe 1 decembrie, inainte sa platesc pe luna decembrie si daca merg la OrangeShop ma pun doar pe mine sa sun la ei. Cei de acolo nu fac nimic.