| Ruxandra13 a întrebat:

Buna ziua! Va rog sa ma ajutați cu o mica nelămurire. Sunt plecata din tara și am de plătit la factura Orange ceva mai mult..de data aceasta, însă as vrea sa știu dacă luna asta achit mai mult de jumătate din suma (de ex factura este de 600 de lei și eu plătesc doar 400acum. luna viitoare pot plati și aia 200 rămași restanti de luna asta sau nu merge si imi inchide abonamentul?). Am întrebat pentru ca eu mereu am plătit la timp însă de data asta am o mica problema cu cardul și nu dispun de toată suma..mulțumesc pentru eventualele răspunsuri!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca pe cei de la Oragne ii intereseaza probleme tale cu cardul, doar ca-ti vor taia telefonul daca nu achiti complet factura.

| sierra1 a răspuns:

Nu merge așa, pe bucăți. Dar incearcă să vorbești cu ei - poate îi convingi să "sari" o lună

Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu platesti interal factura, atunci se va considera ca n-ai platit-o si se va suspenda pana la plata integrala.
Daca ai problema cu cardul, poti plati si cu virament bancar, la caseria bancii.

| dullcat a răspuns:

Se poate, nu cred ca iti inchide nimeni abonamentul asa usor.De obicei te tin ei la telefon cate jumate de ora in caz ca vrei sa iti anulezi abonamentul, incercand sa te convinga cu diverse oferte, ca nu cumva sa pleci. laughing

| Wr3nch a răspuns:

Da, atata timp cat o plătești pe urmatoarea plus diferenta in 14 zile de cand se emite.