| Szabii a întrebat:

IOS vs Android
Va salut.
Detin un iPhone 6 16gb cumparat recent din SUA (arata si functioneaza impecabil)si ma tot gandesc de ceva timp sa incerc un Galaxy S6 Edge.
Voi ce parere aveti? Merita incercat sau mai bine raman la iPhone.

8 răspunsuri:
| IIIshaneIII a răspuns:

Androiodul este mai destept daca ai un telefon bun cu Android s6, 7,8 etc atunci clar o sa fii multumit, doar daca nu cumva iti place pur si simplu ios mai mult decat Android datorita interfetei si ca este iphone, oricum fiecare alege ce ai place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am mai spus parerea si este strict parerea mea. Ios-ul este mai optimizat, mai stabil

| PatriciaMiha a răspuns:

Eu am avut Iphone 6 si verisoara mea Samsung S6 Edge, mie mi s-a stricat telefonul acum jumatate de an si ei inca ii merge la perfectie, acum am tot Samsung si eu si merge impecabil si nu a facut nicio figura pana acum, cred ca o sa raman pe Samsung, depinde acum si de gusturile tale dar in opinia mea e super ok si S6 Edge.

| danielanic a răspuns:

Bună!
Mie mi se pare mai rezistent iPhone-ul dar la specificatii tehnice Samsung este mai bun
Oricum tu alegi ce îți place mai mult!

| Ancapopancapop a răspuns:

Ios te limiteaza mult fata de ce poate un Android, nu uita ca peste 6 este aparut si 7 si 8. Posibil ca 6 sa mearga greu din cauza softului care este momentan perfect pentru 8 si prost pentru restul din cauza procesoarelor

| Szabii explică (pentru anonim_4396):

Da, iti dau dreptate.

| Szabii explică (pentru danielanic):

Lasa specificatiile tehnice. De ce ar pune Apple 4 gb ram pe un iPhone 6 cand functioneaza perfect cu 1gb ram si dual core?

| alecse18 a răspuns (pentru PatriciaMiha):

Este imposibil sa strici un iPhone 6