| Marcu_Raluca_1995 a întrebat:

Iphone 5s sau Asus zenfone2 de 2 gb ram?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Compari o firma populara si buna cu una mai putin populara si mai putin dezvoltata la capitolul telefoane. Iphone 5s, e mult mai bun. Si daca vrei memorie mai mare descarca-ti Dropbox. Am un Iphone 6 de 3 ani si nu imi face probleme, nu se blocheaza. Cat despre Asus, nu iti garantez ca te tine prea mult. Succes!

9 răspunsuri:
| AKARA0 a răspuns:

Asus Zenfone 2 nici nu Stam la discuții.
Face praf cărămidă aia de iPhone 5.
Asus este o firma foarte buna de componente calculator, laptop-uri samd.
Cat despre Apple nu știu ce să zic, sunt cam trase de urechi la capitolul specificații, au acumulatoare de rahat, am avut unul, mi s-a încărcat abia la 20% in 3 ore, asta înseamnă calitate,, superioara" nu?
Asus șterge pe jos cu ce vrei tu.

| Annamaria21 a răspuns (pentru AKARA0):

Asus este mai bun decat Apple? Aberezi grav

| Annamaria21 a răspuns:

5s, normal

| AKARA0 a răspuns (pentru Annamaria21):

Ba eu am testat și iPhone 5 și Asus Zenfone 2, cum sa compari o chinezarie de Apple cu Asus?
Asus și gigabyte sunt cele mai mari firme din lume care produc piese de calculator așa că tu nu stii ce prostii spui acolo.

| Annamaria21 a răspuns (pentru AKARA0):

Daca fac piese de calculatoare bune asta inseamna ca fac si telefoane bune? Tu vrei sa spui ca si rahatul de Asus este mai bun decat Samsung? Pai inseamna ca habar n ai, cum poți sa spui ca Apple e firma proasta? Uita te la recenziile de la Android si cele de la ios si vezi ca este diferența de la cer la pământ, daca tie iti place un model de telefon asta nu inseamna ca trebuie sa il incadrezi printre cele mai bune, ca Samsung se pisa pe Asus, am avut un Samsung 1 an jumate si e intact si acum, am iphone 6 de 2 ani si nu am nicio problema cu el, e ca si nou, deci iphone 5s este clar mai bun in comparatie cu Asus

| OnePiece a răspuns (pentru Annamaria21):

Lasa-te ca esti penibila. iPhone 5S face cat un Huawei din ala ieftin de 400 de lei.

Asus Zenfone 2 e mult mai bun. Dispune de procesor Intel Atom si 4 (nu 2, apropo) GB de RAM. La ecran sta bine, 5'5 si fullHD, si nici camerele nu sunt prea rele.
Cel de 2GB este Zenfone 2 Laser, si este si el decent la pretul lui, chiar daca la 630 de lei (cat costa) mai degraba as cumpara un Huawei P8 lite sau as mai investi putin intr-un Honor 7 lite.

Zenfone 2 normal (cu 32GB) s-ar putea sa-l gasesti la 850-900 lei. Uita de petarda aia de iPhone 5S.

| Annamaria21 a răspuns (pentru OnePiece):

De când pana când găsesti tu iphone 5s la 400 lei? Nici la mana a doua nu costă atât, uita te la preturi si după mai vorbim

| OnePiece a răspuns (pentru Annamaria21):

Eu am zis altceva.

iPhone 5s e de nivelul unui Huawei Y5 II overall, pe care am mai pus mana si sincer isi merita banii. 5S are performante mai bune, dar e vai de mama lui la capitolul baterie, ecran, customizare, etc.

Samsung J3 2016 macar are ecran Super AMOLED. 5S nu are nici macar HD, iar camera frontala e de doar 1.2MP. Nu valoreaza el 1400 de lei nici pe Jupiter.

| OnePiece a răspuns (pentru Annamaria21):

Gasesti si UMI Max la 800 de lei si ceva. Ala face de ras si iPhone 6... Ce sa mai zicem de Huawei P9 lite...

De cand e iPhone 5s telefon de 14 milioane?