| Noonehereyet a întrebat:

Mama tocmai ce a facut comanda de un Nokia Lumia 530 cu 4 GB memorie interna. Eu in prezent am un LG L70 cu 1, 5 GB memorie interna. Am auzit cazuri in care pe telefonele Nokia nu ai toate jocurile de pe Magazin Play, e adevarat? Dupa parerea voastra pe care sa-l aleg?
P.S. Telefonul meu are 4, 5 inch, iar telefonul Nokia are 5 inch.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nokia Lumia 530 NU are Android, el are Microsoft Windows Phone 8.1 - vezi specificaţiile tehnice de la linkul :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_530-6523.php

Telefoanele cu Microsoft Windows Phone au foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri ( comparativ cu cele cu Android ) - deci, Nokia Lumia 530 NU va avea "toate jocurile de pe Magazin Play"!

Dintre acestea, eu aş alege
LG L70, deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......rw7rqy.php

Toate cele bune.

1 răspuns:
| Zaygon a răspuns:

Nokia Lumia 530 e telefon cu Windows Phone. Si in Windows Store nu gasesti toate jocurile din Magazin Play.