| patriciu4 a întrebat:

Merita lumia 930, sau ar trebui sa raman la Xperia z Ultra al meu? Nu vreau comentarii in privinta ecranului,nici din pdv al marimii si nici al densitatii pixelilor, amoledul e penTILE deci e pe acolo densitatea.

Răspuns Câştigător
| SorinTudor a răspuns:

Ramai pe xperia si in general la android. Pe windows e cam dificil cu aplicatiile ca nu gasesti o gramada de aplicatii in windows store, nu este o aplicatie oficiala pentru youtube sau pentru gmail si lista continua...

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DEPINDE ce te interesează mai mult la telefon :)

Teoretic, Nokia Lumia 930 este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......shyavr.php

Totuşi, eu NU agreez telefoanele cu Microsoft Windows Phone deoarece sunt foarte PUŢINE aplicaţii/jocuri pentru acestea :(
Mai mult, Nokia Lumia 930 NU are slot pentru card de memorie externă.

Toate cele bune.