| AlexDorinel a întrebat:

Merita telefon la abonament Orange/Vodafone, vreau sa-mi iau un Samsung a71 si nu stiu daca merita, vreau sa ma portez din Digi

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai merita, daca vrei sa iti platesti abonamentul mereu (pe perioada determinata in contract). Desi tot mai bine parca ar fi sa cumperi telefonul separat si sa faci abonament strict pentru optiunea dorita, fara telefon. Asa nu te simti "legat". Dar, daca stii ca ramai la ei o perioada buna de timp, atunci este ok. Bani sa fie big grin

| yonutu555 a răspuns:

Recomand sa cumperi separat telefonul deoarece ei iti impune ce abonament vor ei ( adica valoare de plata a abonamentului) asa iti poti alege un abonament care iti place cel mai mult, cu digi nu prea ai semnal, poate ai la oras dar nu stai mereu acasa si ramai fara semnal cand ti-e lumea mai draga, recomand Orange sau Vodafone

| Wr3nch a răspuns:

Nah, la liber ai pret mai bun, si poti face rata in orice magazin mare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La Orange am experiența mea proastă cu ei.
Eu recomand Telecom.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as da dublu pe un telefon mid-range.mai bine îl iei de pe OLX cu 1400 de Ron sigilat

| sweetys a răspuns:

Nu merita. Raportul calitate (servicii) - pret este disproporționat. Mai bine iei telefonul la liber și poți sa te muti pe cartela, dar nu pe abonament.