| S3xYBoY a întrebat:

Mi-am cumparat recent o cartela prepay si mi-am trimis setarile de pe site. am primit mesajele si imi zice sa introduc codul pin straight face. 0000 sau 1234, nu? altu nu am. am citit si pe hartia aia care vine cu cartela ..in caz ca va este solicitat codul pin introduceti 0000. ce sa fac sa mearga?

2 răspunsuri:
| Hexiled a răspuns:

Sa nu blochezi cartela intreaba pe cineva de la Vodafone, Orange sau... sigur te va ajuta si e si mai sigur funda?

| dannyel86 a răspuns:

Daca un cod pin al cartelei este introdus gresit de mai multe ori, pe ambalajul cartelei se da un cod PUK care deblocheaza pin-ul si iti da acces la cartela. Verifica pe ambalajul original daca ai un cod PUK ce poate fi folosit in caz de urgenta. Am avut si eu probleme cu pin-ul, l-am introdus gresit intentionat de 3 ori, pentru a putea pune acel cod de recuperare. Urmezi acesti pasi numai dupa ce te asiguri ca ai acces la codul PUK.