| Razvyh a întrebat:

Mi-am cumparat un router wirelles (netis), l-am configurat iar dupa ce ma conectez la el imi arata semnalul full dar nu albastru ci gri si nu imi merge iar beculetul de la WPS nu este aprins si inca ceva, cand intru pe web cu acel ip 192... , la statut la WAN nu imi da nici o adresa ip (imi arata 0.0.0.0) si cand dau tot acolo conectare imi zice salvare reusita dar nu se intampla nimic.
P.S sunt pe rcs.rds iar tipul conexiunii este PPPoE
Funda cine ma ajuta happy

7 răspunsuri:
| TheHobbitHere a răspuns:

Pensezi* scuze, telefonul m a corectat

| Iunix a răspuns:

Ai sunat la furnizorul de internet să îți deblocheze „ MAC-ul "?

| Razvyh explică:

Ce intrebare am pus eu si ce mi-ai raspuns tu laughing

| TheHobbitHere a răspuns (pentru Razvyh):

Scuze, am greșit întrebarea happy

| Razvyh explică (pentru Iunix):

Nu stiam ca trebuie sa ii sun...

| Razvyh explică (pentru TheHobbitHere):

Stai linistitwinking

| Iunix a răspuns (pentru Razvyh):

Trebuie să-i suni și le spui că ți-ai luat un router și să-ți deblocheze MAC-ul. Și eu am internet tot PPPoE, am configurat routerul, routerul emitea „ semnal" dar liniile erau gri, emitea semnal, dar nu era net, mă conectam și nu mergea, trebuie să-i suni să-ți deblocheze MAC-ul. Deși e cam enervant asta cu MAC-ul, pentru-că dacă resetezi routerul, sau vrei să-l configurezi din nou trebuie să-i suni iar.