| Primpyy a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Grand Prime si am o problema. Pe orice videoclip de pe Youtube pe care incerc sa il urmaresc, calitatea maxima pe care o pot alege este 480p (720p nu apare). Ce as putea sa fac pentru a putea alege si 720p? Vechiul telefon avea aceeasi marime si folosea aceeasi retea Wi-Fi pe care o foloseste si cel nou, dar pe acela puteam alege 720p. Am cautat problema pe net dar fara niciun rezultat. De asemenea vreau sa mentionez faptul ca, desi eram conectat la Wi-Fi, nu puteam sa accesez internetul. Am folosit metoda 1 de aici: http://www.techsiddhi.com/......ut-no.html Va rog, fara raspunsuri gen "Telefonul e stricat, du-l la reparat". Mersi! Daca raspunsul imi foloseste, dau funda :)

1 răspuns:
| Mario1999 a răspuns:

Salut! Nu poti sa te uiti la videoclipuri la rezolutie HD, adica 720p, deoarece Samsung Galaxy Prime are o rezolutie a ecranului de abia 540p. Astfel, YouTube iti permite sa alegi cea mai mare rezolutie pentru telefonul tau, respectiv 480p.