| SilentRain a întrebat:

Mi-am încărcat cartela și din greșeală mi-am pus minute in loc de net, acum n-am ce sa fac cu ele.
Ce pot sa fac cu ele?

31 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca te gandesti sa dai inapoi... nu merge. Nu poti sa le transferi.

Pai ce ramane de facut cu minutele, le vorbesti big grin

Pe langa varianta in care ii suni pe ceilalti care "s-au oferit" aici, ai putea sa mergi pe strada, si intrebi lumea daca are nevoie sa vorbeasca cu cineva, in special cu batrani.

SI stiu ca asta nu este posibil si nu se va intampla, dar hei... este o varianta.

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

La cat de fricoși sunt unii bătrâni.îmi iau o poșetă in cap /cârja 100% laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru SilentRain):

Sau poate iti iei o casa mostenire din bunatate.

| SilentRain explică (pentru DoarBogdan):

Sunt șanse să-mi iau mai degrabă bătaie, am pățit-o laughing
Nu mă mai apropii de babe

| SilentRain explică:

Întotdeauna voi fi singura sufletește, daca e sa îmi dau un update la status ași zice într-o relație
Da-le la boala de femeii nu aduc nimic bun

| mentholinks a răspuns:

N-ai ce sa faci cuele.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Ce mai faci Gogule? Cum îți mai merge?
Mă gândeam sa le transfer cuiva, daca e posibil thinking

| mentholinks a răspuns (pentru SilentRain):

Am terminat a 11 a zi de munca consecutiva. Ar trebui sa fiu liber pana pe 2 August si incep iar sa visez la femei. Tie cum iti merge?

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Felicitări ți-ai doborât recordul, sunt mândră de tine big grin mă bucur că îți merge cat de cat mai bine (mai lasă femeile sunt lucrarea diavolului!laughing )
La mine nu merge nimic, da nu-i problemă că sunt obișnuită

| Dismally a răspuns:

Vorbesti la telefon. Ma suni pe mine sau suni la numere random sa faci glume big grin

| SilentRain explică (pentru Dismally):

N-am cu cine și nici nu știu ce să vorbeasc, asta da dilemă
La cat de căutată am fost perioada asta nici nu-mi vine sa vorbesc la telefon
Apreciez totuși ințativa ta de-a mă salva din acest dilma mirabolanta big grin

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Vorbesti despre vreme, nu conteaza, important e sa scapi de minute laughing De ce ai fost cautat?
Daca te plictisesti si ai chef de vorba ma poti suna, eu am oricum destul timp liber happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Am fost căutată de-o familie întrega de cretinii, ți-am zis povestea pe scurt in trecut big grin

Daca nu-i pot transfera cuiva probabil asta e singura soluție

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

N-ai mai scapat de cretinii aia? sad

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Nop, vor nu știu ce banii și alte rahaturi
I-am invitat în instanță, m-au refuzat
mă mai amenința că fac diverse postarii... le-am lăsat un link cu codul penal pentru defăimare și calomie sper că sau potolit

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Nici tu nu mai ai noroc, ai dat peste cea mai nebuna familie posibila big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt chiar curios de povestea ta, adica despre ce te acuza ca ai "pacatuit". Stiu ca e vb de ceva bani dar mai precis?
Cand incarci cu minute nu-ti da si internet bonus? eu asa stiu...

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

Exista obținunea cu net+ minute și variant minute
Poveste lungă big grin

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Da mie îmi zici? Și asta e doar o picătură într-un ocean
Nu mai eu am harul asta sa dau dintr-o problemă în alta

| anonim_4396 a răspuns (pentru SilentRain):

Sunt extrem de curios de fel happy
Teoretic si eu aia am de la Orange optiunea minute care da si 50-100gb bonus net. Dar si pe mine m-au zapacit cica 100 de gb bonus dar cand activam imi dadea numa 50gb. Dupa aia am vb pe chat cu un reprezentat Orange care mi-a activat 100gb Dar si reprezentantul s-a zapacit a spus ca voi primi 50gb iar cand s-a activat am primit 100gb.
Cat net iti ajunge pe luna aproximativ? Eu cu 50gb greu ma descurc

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Pai ce ai mai patit? big grin Probleme am avut si eu destule dar nu de genul asta, la oameni cred ca am fost norocos happy

| SilentRain explică (pentru anonim_4396):

De obicei incarc cu 5 euro și-mi ajunge o lună, acum a fost greșeala mea nu m-am uitat unde apăs, mai mult din reflex că la aparate
E bine sa fi curios, așa sunt și eu de fel doar in cazul unora nu în mare happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Am pățit destule, ce bine de tine
Maxim 2 oamenii de treabă am întâlnit în toată existența mea până în prezent
Un tip care mi-a recuperata biletul de autobuz de pe mijloc străzi fara că eu sa cer asta, și o fostă instructoare auto laughing

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Serios? Ar trebui sa cunosti mai multi oameni, unii sunt chiar foarte ok happy

| SilentRain explică (pentru Dismally):

Poate sunt mutați cu toți în alt județ, pe aici nu sunt
Ohh și chiar nu mai vreau alții demenți în viața mea, aparent am magnet la genul asta
Momentan caut doar liniște ^_^

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Ai dreptate, cand dai peste specimene din astea nu vrei sa mai ai de-a face cu oamenii. Sper sa ti-o gasesti happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă nu ai consumat din ele e posibil să poți să dezactivezi extraopțiunea şi să-ţi recuperezi creditul.

| Denila123 a răspuns:

Pe ce retea esti
daca esti pe vodaf te ajut eu

| SilentRain explică (pentru Denila123):

Orange

| Denila123 a răspuns (pentru SilentRain):

Trebuie sa fie o aplicatie trimite pupici pentru mg

| SilentRain explică (pentru Denila123):

Ohh cool ^_^
Mulțumesc