| leolord669 a întrebat:

Mi-am luat de curand un a71 si pot face video-uri in 4k si se vad super faine, dar cand fac poze normale nu se vede la fel de bine, in setari am optiunea pentru video sa ii schimb rezolutia dar pentru poze nu gasesc, am schimbat si ratio-ul la fel de 9:16 cum imi place mie dar nu este la fel, idei?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"sa ii schimb rezolutia dar pentru poze nu gasesc... idei?"

nu e vorba de idei, caută "opțiuni salvare" - heif

| Frank51 a răspuns:

Atât poate senzorul optic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate să nu fie și setări foto. Trebuie să fie o categorie specială. Și faptul că nu pozează foarte frumos nu este ceva chiar neobișnuit. Și eu am o cameră Canon care face poze bune, dar filmarea este mediocră. Doar camerele de la $10k încolo sunt bune la toate happy Poate dacă ai avea un obiectiv cu un f stop mai mic, de exemplu 50mm1.4 arătau mai frumos pozele. Era util să ne zici ce obiectiv ai. Unele sunt utile la video dar cam inutile la poze.

| Illuminati2016 a răspuns:

Mergi pe modul pro si ii dai ISO 25, sau 50 si expunere i trebuie 4000 si 1/30 doar ca o sa ai nevoie de trepied pentru claritate maxima. Funda?