| Fazecas_Bianca_1988 a întrebat:

Mi-am pus o parola la telefon su am uutato. Cum fac sa imi deblochez telefonul?

10 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ar trebui să GHICIM ce telefon ai? rolling on the floor

Poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" - dacă se poate face!

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu ştii cum se face, atunci, eventual, precizează EXACT ce model de telefon ai, apoi mai vedem ce & cum...

Toate cele bune.

| OldSoul a răspuns:

Cauta pe google "Hard reset *modelul tau de telefon*" si urmezi intocmai pasii de acolo, dar se vor sterge toate datele de pe telefon.

| AnimatedSignature a răspuns:

Hard reset.

| Năstasă_Iulian_1993 a răspuns:

Reseteazal hard reset

| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Daca este un telefon cu android, o sa iti apara sa intri cu contul de google happy si dai acolo si gata happy bafta!

| Mihai_Miţă_1999 a răspuns:

Depinde de telefon.

| Helper69 a răspuns:

Salut,

Daca esti conectata la wifi sau ai net pe telefon ai putea sa-ti recuperezi parola folosind contul google, dupa multe incercari o sa ai de selectat o optiune "am uitat parola", sau ceva asemamator.
Daca nu, trebuie sa resetezi telefonul din recovery mode.
P.S. Nu ai specificat si ce telefon e (aici vorbesc despre android)

O zi buna,
-Helper69.

| KALASHER a răspuns:

Factory/Hard reset. Daca e Android.De obicei inchizi telefonul, apoi cand il pornesti apesi pe volum+ si butonul de power pana apare marca telefonului...de acolo e simplu. Bafta

| DJSpook1 a răspuns:

Cu intrebarea de securitate, daca parola e cu model, trebuie sa ai si o intrebare de securitate! Cand ai pus modelul ti-a dat sa iti alegi o intrebare si pune raspunsul intrebarii!

| Vladzzz1200 a răspuns:

Nu mai ai ce face, incearca:
1)Distruge telefonul
2)Suna la 112
3)Reaminteste-o