| Alex99999999 a întrebat:

Mi am scapat astazi telefonul in wc(j7). Primesc notificari, merge butonul de aprindere stingere etc., dar nu imi merge touch-ul.(nu stiu daca am scris corect).ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu nimic, dul la reparat îi schimbă displayul si achiți reparatia. Ce cautati cu telefonul in baie daca stii ca ai mîini de cauciuc, cum sa scapi in wc telefonul? Macar ai tras apa sau l ai scapat in rahat.

| FLORENTINAndreea a răspuns:

Nu stiu daca metoda cu orezul se aplica si aici, dar poti incerca. Daca nu merge nici dupa ce lasi telefonul in orez 24h du-l la un service.

| LegoLegolas a răspuns:

In afara de service nu prea ai ce face... eventual inchide telefonul si lasa-l sa se usuce si din interior. Dupa o zi porneste-l si poate ai noroc sa functioneze touchscreen-ul. Bafta!

| qcristi a răspuns:

Pune-l cat mai repede intr-o punga cu orez sau intr-un recipient in care nu patrunde aerul. Orezul are proprietatea de a absorbi umiditatea din aer si daca este inchis cu telefonul absoarbe apa din el (dar daca l-ai scapat de mult e posibil sa fie prea tarziu sa incerci asta).