| bobcubob90 a întrebat:

Mi s-a furat telefonul un Orange Boston din buzunar! Ce pot sa fac daca am certificat de garantie, factura, cutie tot sa il recuperez?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Si ce daca le ai? Poti pune un pomelnic pentru el, garantia si factura nu te protejeaza de hoti si nici de prostia proprie de a nu avea telefonul pus intr-un buzunar sigur. Ia si invata ca in viitor sa nu mai umbli cu valori in buzunarele exterioare...

| Minks a răspuns:

Prea putine sanse sa-l mai gasesti. Operatiunea de localizare a lui costa probabil mai mult decat telefonul, de unde iti dai seama ca nu merita sa fie cautat. Asta e, data viitoare mai mare atentie. happy

| Steve_Stefan_1993 a răspuns:

Ti-ai notat IMEI-ul? Daca nu il ai, Salut! nu mai poti face nimic.
Daca il ai, poti sa il duci la politie, il arati si o sa incerce cei de acolo sa -ti gaseasca telul. oricum nu sunt prea mari sanse sa iti mai fie gasit...

| bobcubob90 explică (pentru Steve_Stefan_1993):

Da am imeiul ce pot face cu el?

| bobcubob90 explică:

Mai precizez faptul ca m-am logat cu contul de gmail si mi-a localizat telefonul pe o strada banala din orasul meu nu sti-ti ce pot face in continuare?

| Steve_Stefan_1993 a răspuns (pentru bobcubob90):

Sa te duci pe strada aceea?!?!?