| AnonimFaraPereche a întrebat:

Mi s-a stricat telefonul S9+ de la o aplicatie de descarcat muzica SNAPTUBE, adica imi dadea eroare de Android cv de genu si mi-a dat la service Gsm resetare din fabrica. Acum ce aplicatie sigura pot folosi pentru a asculta muzica offline?

7 răspunsuri:
| Superior a răspuns:

Daca creearea de instabilitate a sistemului de operare inseamna a strica un telefon...ma rog...
Poti folosi site-ul de pe google savefrom.com unde copiezi un link de pe Youtube si ti-l descarca intr-un format compatibil cu telefonul tau.

| AnonimFaraPereche explică (pentru Superior):

Pentru mine era stricat deoarece nu-l puteam utiliza deloc dandu-mi mereu eroare.

| seularts a răspuns:

Telefonul tau are o aplicatie de baza care deschide orice fisier audio offline.

| AnonimFaraPereche explică (pentru seularts):

Da, dar trebuie sa am melodiile descarcate in telefon si nu stiu de unde sa le descarc ca sa nu mai iau virusi de la aplicatii fantoma de descarcat muzica.
In schimb pot asculta pe Youtube muzica dar daca nu am Wi-fi imi consuma multe date mobile.

| seularts a răspuns (pentru AnonimFaraPereche):

Youtube are o optiune sa te lase sa descarci clipul lor, dar ocupa mult spatiu si nu merita. Tehnic nu ai avea voie sa descarci melodiile din cauza drepturilor de autor, si de aceea nu prea exista astfel de aplicatii. Iar cele care te lasa sa descarci iti ofera doar melodii specifice. Poti sa cauti in app store: dowmload music si o sa gasesti destule aplicatii in sensul asta. Cea mai ok metoda pentru tine este sa ai melodiile mp3 pe calculator si sa le transferi pe telefon ulterior!

| AnonimFaraPereche explică (pentru seularts):

Nu ar fi o problema de spatiu avand 256Gb si nu as descarca acum 1000 de melodii. In store sunt aplicatii cu multi virusi, multe reclame si foarte proaste care nu sunt folositoare.

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Iti recomand Deezer sau Spotify, sunt ambele foarte bune si deja au devenit un Brand.