| YellowAngel a întrebat:

Mi se pare ciudat ca vad noile modele de iPhone sau Samsung Galaxy la doar putin timp ce apar la vanzare.
De ce? Furate, le cumpara si apoi raman fara bani?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Numai ieri am citit pe TPU 3 intrebari de genul
"Ce se intampla daca nu imi platesc abonamentul in Germania sau Anglia"

Tepari, cumpara telefoane la abonament, nu mai platesc abonamentele si vand telefonul la pret mare

| Sofer a răspuns:

Telefoane furate.

| CuriousStuff a răspuns:

De exemplu oameni care au mai multe abonamente de telefonie mobila, si o data pe an isi iau cel mai nou model de telefon, il vand pe urma cu 70-80% din pretul intreg si din banii aia isi platesc abonamentul aproape tot anul. Un Iphone nou il poti vinde cu 700-800 de euro in functie de model. 800 de euro/ 12 luni sunt 66 de euro pe luna. Iti permiti cel mai scump abonament de pe piata, la care evident primesti telefonul ala pe gratis. Asta se intampla cu telefoanele care sunt originale. Iar in caz ca ai mai mult de un abonament, pe unu iti iei un telefon pe care sa-l pastrezi pentru tine.
In plus, sunt si cei care lucreaza la retelele de telefonie mobila, care au si un discount pentru ca lucreaza acolo.

| UsernameFemale a răspuns:

Buna!
Uite 2 cauze la sigur : Furate sau Fake-uri ( majoritatea sunt false)