| Ghostplayer a întrebat:

Alegeti dintre Samsung galaxy S5 si Iphone 5s! Vreau ceva de fite. Iphone 5s mi se pare foarte dragut, putin cam mic, iar Samsung galaxy S5 e mai bun si mai mare...

Voi care alegeti? Justificati!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6033&idPhone2=5685
S5 il bate la fundul gol pe 5S.
Si doar pentru fite chiar nu are rost sa iti iei, daca nu iti satisface poftele si nevoile.

| Camelia53 a răspuns:

Pai daca vrei ceva de fite ia-ti Iphone 5s (chiar daca e un pic mai ieftin ca Samsung galaxy s5) dar daca vrei ceva bun (intr-adevar la un pret putin marit) iti recomand Samsungul.

De ce?

Iphone 5s:
Lungime: 123, 8 mm
Lățime: 58, 6 mm
Grosime: 7, 6 mm
Greutate: 112 grame

Samsung galaxy s5 (http://www.samsung.com/....../galaxys5/ :
Touchscreen:DaTastatura QWERTY:NuTip tastatura:StandardRetea:4G
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100
2G: 850 / 900 / 1800 / 1900Model Procesor:Quad CoreFrecventa procesor:2500Culoare:NegruDimensiuni (W x H x D mm):72.5 x 142 x 8. 1GPS:Da, cu A-GPSGreutate (g):145Sistem de operare:Android v4.4 (KitKat)Tip SIM:MicroSIM
Memorie
Slot memorie (tip):MicroSD (pana la 128 GB)Memorie RAM:2 GBMemorie interna:16 GB
Afisaj
Tip display:Super AMOLED Full HDRezolutie (pixeli):1920 x 1080Numar culori:16MDiagonala display (inch):5.1
(mai mult despre Samsung galaxy s5 aici: http://www.emag.ro/......D7C54BBBM/

Funda? ☺

| Ghostplayer explică (pentru Camelia53):

Concluzia ta finala?!

| Ca7aLyNNN a răspuns:

Eu as merge pe un iphone 5s deoarece dupa vreo ceva timp androidu incepe sa faca fite. In schimb iOS este mult mai capabil ca sistem de operare! Dar este putin mai greu de invatat comenzile gen numai ai ecran principal, ai desktop. Si partea cea mai rea e ca poti folosi bluetoh(scuze daca nu asa se scrie corect)doar intre alti utilizatori de iphone(ipad)! Dar daca vrei ceva fite iti recomand iphone 5s o sa te tina mult fara vreun pic de lag in tel orice ai face!

| BiancaStyle a răspuns:

IPhone 5s, pentru ca e mai util si are mai multe functii care te pot ajuta, si in plus, daca vrei sa te dai mare, cumpara-ti IPhone, deoarece indiferent de faptul ca pretul ar puntea fi la fel, cand ai IPhone "dă bine"