| UtaJr71 a întrebat:

Nokia 5800 Xpressmusic, Radio problemă

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi încerca să faci un update de soft ( dacă găseşte o versiune superioară ) şi e posibil ca să "rezolve problema".

Sau, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului, sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hardreset.eu/nokia_5800_hard_reset_soft_reset_en.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

3 răspunsuri:
| CrazyRat a răspuns:

Incearca sa ii faci un update cu Nokia Software Updater sau Ovi Suite.

| yourFanta a răspuns:

Inceraca o resetare sau chiar o resoftare.