| SorinELoo7 a întrebat:

Nokia Lumia 920 vs. Nokia Lumia 520... Astept parerile voastre! De ce Nokia Lumia 520, fiind lansat anul acesta, este mai slab decat Lumia 920 lansat anul trecut? http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4967&idPho ne2=5322

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai pentru ca Nokia a dorit sa scoata niste modele mai accesibile si destul de performante, lumia 920, e un fel de varf de gama, e model high, daca intelegi, si nu te lua dupa cel de sus, galaxy s nu are cum sa fie mai bun ca lumia 520

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam la achizitionarea lui Nokia Lumia 520 care are WP8, dar imi place si OS Android (ex. Samsung Galaxy Young 6310 - si la acesta ma gandesc). Mie imi trebuie pentru retele sociale, mesaje, apeluri, foto/video si putin gaming. Care din cele doua s-ar incadra in cerintele mele, tinand cont ca va fi primul Smartphone al meu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Pai lumia 520 e dual core, adica are 2 nuclee, deci se misca mult mai rapid, si e mai bun la toate capitolele, ai putea sa alegi intre lumia 520 si Orange nivo, care costa cam la fel, pentru internet, eu ti-as recomanda acest Nokia, iar pentru gaming Orange nivo, la foto sunt cam la fel, iar acel Samsung young e mult prea slab

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Sincer, nu prea imi place acest Orange Nivo... ce alt telefon (cu android) mi-ai recomanda cam la acelasi pret pe langa acel Nokia?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Ce buget ai? oricum, lumia 520 e alegerea ideala, cu android ar fi Alcatel x'pop, Huawei y300, gigabyte gsmart rio.

| SorinELoo7 explică (pentru anonim_4396):

Am deocamdata 500 de lei. Stiu, imi place si mie lumia 520, dar am butonat cateva smartphone-uri de la prietenii mei si imi place androidul pentru ca este mai usor de folosit si modificat dupa bunul plac. Am vazut cateva review-uri cu WP8 si mi se pare cam saracacios pe langa Android, ca sa spun asa (n-am spus-o din rautate, dar asta e parerea mea).

| anonim_4396 a răspuns (pentru SorinELoo7):

Da, ti-am lasat mai sus 3 telefoane destul de bune cu android, windowsul e mai mult pentru internet, iar android e pentru aplicatii, depinde pentru ce il iei

7 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Dar ce treaba au? unde este legatura? anii nu au nici o treaba cu performantele, si Samsung galaxy s e mai performant ca Nokia lumia 520 si e facut in 2010! nu au nici o treaba anii cu performantele telefonului!