| anonim_4396 a întrebat:

Orange Helper, unde esti? Mi-am reincarcat contul si mi s-a activat o optiune care n-am avut-o in viata mea. Am incercat s-o dezactivez trimitand un mesaj la 321 cu textul "Credit".Am stat peste 20 de minute sa primesc mesajul de confirmare si nimic.Am avut de dat un telefon urgent asa ca nu am mai asteptat si am sunat. Cand apelez 333 imi spune ca am optiunea aia, cand dau la *100# la optiuni active spune ca nu e niciuna. Acum ca am sunat imi ia din credit? Sau se anuleaza cererea de credit avand in vedere ca am "consumat" din optiune? Cum poti opri cererea la 321?

1 răspuns:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Este posibil sa fie vorba despre o reincarcare direct cu optiune, ce nu are statut de optiune recurenta. Aceasta nu poate fi dezactivata prin trimiterea unui SMS la 321. Acest mecanism functioneaza doar cartelelor activate in ziua respectiva. Daca ai nevoie de o verificare, iti recomand sa revii cu numarul intr-un mesaj privat sau cu un apel la 444.
O zi buna,
Orange Helper