| Mario1994 a întrebat:

Pana la ce pret merita sa iti iei un telefon nou, bun? Ma refer la calitate, performanta.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Depinde pentru ce il folosesti?

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Jocuri, poze si tot ce trebuie.

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Cam 1500 de ron

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Si ce marca?

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Eu unu as merge pe Samsung dar doar gama S, am avut gama A am fost dezamagit, pai s8 la 1800 gasesti si merita cumparat, parerea mea

| NLS a răspuns:

Depinde de bugetul de care dispui și cât de des ești dispusa sa îl schimbi.
Și bineînțeles, așteptările tale de la el. (dorești cea mai buna calitate la poze, sau sa faci poze în condiții de lumina scăzută, ai nevoie de buget foarte generos.

Eu am un Huawei P10 Plus, pe care nu l-as schimba la momentul actual decât cu un singur model: P20 Pro. (P30 Pro e și el pe lista, dar în ciuda faptului ca teoretic face poze mai bune, nu ma mulțumește deloc, prefer sa mai aștept.)
Eu țintesc telefoane între 750 și 1000 euro, și le păstrez maxim 3 ani.
Alții adopta strategia: dau 1000-1500 RON și îl schimb anual. (dacă dorești sa nu rămână în urma)

Cand tragi linie, tot cam acolo e.

| XYZ02 a răspuns:

La 2000Ron asta ar fi cea mai buna varianta:
https://www.pcgarage.ro/......cean-blue/

La 1000Ron
https://www.pcgarage.ro/......mah-black/

La 650Ron
https://www.pcgarage.ro/......-4g-black/

Acum depinde de tine, daca vrei Top mergi pe prima varianta, apoi sa stii ca cel de la 1000Ron este o alternativa perfecta.
Mentionez faptul ca detin ambele modele Redmi 5 si Redmi Note 5(aparute acum un an) si ambele m-au satisfacut perfect, chiar Note 5 a primit aseara Android 9, Redmi 5 mai are de asteptat(daca va primi vreodata)

| Mirrors a răspuns:

Eu nu ma dau in vana dupa telefoane dar pot sa iti spun ca Huawei Honor X8 este un telefon foarte bun la doar 230 euro. Poate chiar a mai scazut pretul. Bateria tine in jur de 3 zile. Pe mine unul chiar atat ma tine si il folosesc destul de mult. Are tot ce trebuie unui telefon performant