| Etro a întrebat:

Pe aplicația zoom profesorul ar avea cum să îmi deschidă camera și microfonul fără ca eu să știu?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu.

Dar eu cand intru pe zoom am microfonul si camera oprite, si peste camera telefonului pun mereu o hartiuta. Poti incerca si tu sa pui ceva peste camera, ca in cazul in care e pornita si tu nu stii, sa nu se vada nimic.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De microfon stiu ca pot sa faca asta. Dar de camera nu sunt sigur, parca in cazul de camera apare ca el solicita accesul la camera ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau mai bine pui un abtipild peste camera, e mai safe asa.

| Bariel a răspuns:

Dar nu va inteleg, dc sa nu pornesti camera si microfonul? Cum poate sti acel profesor ca tu esti prezent la ora, si il asculti? Nu e nevoie de microfon, ci de camera ca sa vada ca esti prezent, pun pariu ca nu vine maicata sau oricine din familie in cadrul camerei, deci nu ai nici un motiv sa nu o pornesti

| sierra1 a răspuns:

Nu se poate și nu e nici măcar de bun simț

| PainTech a răspuns:

Nu.
Iti poate "solicita" sa deschizi microfonul/camera dar vei primi un mesaj prin care sa te intrebe daca esti de acord.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Microfonul il poate porni dar legat de camera...cred ca poate solicita accesul.

| grindina a răspuns:

Salut, orele le faci de pe laptop/pc?

| grindina a răspuns (pentru Bariel):

Poate intra parintii in camera, etc. Cred ca profesorul isi da seama ca esti prezent si daca iti pune o intrebare iar tu raspunzi imediat big grin

| AnastasiaK a răspuns (pentru grindina):

Isi da seama ca e cineva prezent asa, nu neaparat cine trebuie. Se preactica acum sa stea parintii la cursuri