| stfnn a întrebat:

Portarea unui numar dintr-o retea in alta se face o singura data?
Sau merge sa portez un numar de mai multe ori?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti porta de cate ori vrei, dar trebuie sa achiti toate obligatiile anterioare, de la furnizorul vechi, altfel nu primesti acordul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand, trebuie sa duci la bun sfarsit contractul cu furnizorul sau sa achiti taxa de reziliere, apoi cu numarul faci ce vrei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai luat un telefon de la provider trebuie sa-l platesti. Nu trebuie sa platesti nici o taxa de reziliere. Poti sa te muti de zece ori.
S-a introdus legea ca nu trebuie sa platesti taxe de reziliere. Daca pe contract ai taxa, tot contractul este nul de drept.http://cyd.ro/......ie-mobila/

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai citeste sau ia legatura cu ANPC-ul si ai sa vezi ca nu trebuie sa platesti nici o taxa de reziliere.
http://cyd.ro/......ie-mobila/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Salontanul):

Posibil.Cand eu am reziliat un contract la Vodafone, a trebuit sa platesc 120 euro.Dar este ceva vreme de atunci.Acum, nu stiam ca au scos acea taxa.Multumesc!

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok!