| Christinaaaaaaaaa a întrebat:

Pot incarca o cartela reincarcabila Orange intr-un Orange Shop?
Am inteles ca acolo un euro se pune cat e normal un euro. adica, o cartela de 4 euro e 25 de lei, in Orange shop ar veni vreo 20 de lei.
CINE MA LAMURESTE? Va rog frumos

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Salutare! Intra-adevar, intr-un Orange shop ca de asemenea si la Vodafone / Cosomote, o reincarcare de 4-5 euro este mai ieftina cu 24% decat preturile standard din magazine. Asta pentru ca in acele shop-uri, nu se percepe si TVA-ul. Sper ca te-am lamurit! happy
Bft!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poti reincarca in Orange shop. Ceri credit sau optiuni de cati euro vrei, ti se va da sa -ti scrii numarul de telefon intr-un registru si apoi vei primi creditul.De asemenea mai poti reincarca direct sau poti reincarca telefonul altcuiva.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

E cam 30 de lei o incarcare de 5 euro. La cacatii de la Orange, in preturi nu e inclus TVA-ul, deci pazea.