| Cosma_Fredy_1999 a întrebat:

Pot inchide internetul cuiva sau calculatorul doar cu ajutorul unui smartphone?

Răspuns Câştigător
| DrGeorge a răspuns:

Mergand pe premiza ca intrebarea are un scop educational si nu vei face asta unui vecin. Raspunsul este da. In cazul in care ai acces la reteaua in care este conectat calculatorul respectiv si ai privilegii pe masina respectiva ii poti trimite comenzi de pe telefon. In ce priveste internetul, merge doar in cazul in care esti conectat la acelasi access point. Detaliile despre cum se face asta nu vor fi puse aici din motive evidente.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca esti conectat pe aceeasi retea de net

| S3c0ndSh0t a răspuns:

Daca ai acces la router-ul wireless da.