| Gimihumulukuakua a întrebat:

Poti face print screen pe Nokia lumia 800 fara vreo aplicatie anume?

6 răspunsuri:
| raduradu2014 a răspuns:

Buton blocare + volum minus in acelasi timp incearca de mai multe ori

| hypentakill a răspuns:

Volum sau Power şi Meniu.

| Gimihumulukuakua explică:

laughing ma interesa si cum!

| CoL00SaL a răspuns (pentru Gimihumulukuakua):

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia.Bafta!

| TheTimeKiller a răspuns (pentru CoL00SaL):

Are windows phone, nu android.

| CoL00SaL a răspuns (pentru TheTimeKiller):

Scuze...nam citi bine... Daca folositi un telefon mobil care foloseste sistemul de operare Windows este foarte usor sa faceti un print screen. Tot ceea ce aveti de facut este sa apasati concomitent butonul de Start si butonul de power, iar imaginea care era pe ecran in acel moment va fi salvata automat in memoria telefonului, intr-un folder care chiar se numeste Screenshots.Bafta!