| danihege a întrebat:

Problema display Huawei G510

Salutare. Am un telefon Huawei G510 iar problema este ca atunci cand initiez un apel mi se stinge display-ul automat si nu ma mai lasa sa fac nimic (ma refer sa pot inchide sau sa vad durata apelului). Cateodata imi merge cateodata nu. chiar nu stiu ce are... am incercat sa fac tot felul de modificari in setari dar fara succes. Doar daca inchid de la butonul de lock atunci e ok, imi arata totul din nou. Putin ajutor va rog? Dau funda happy

1 răspuns:
| Madalin_Tudorache_1999 a răspuns:

Nu are nici o problema telefonul in timpul apelului se stinge ecranul pentru a economisi bateria iar daca il iei de la ureche se va aprinde adica el cand a depistat lumine se va aprinde incearca sa pui mana sis la difuzor iar dupa sa iei mana dar sa fie o zona unde sa fie ceva lumina (afara) o sa mearga cu siguranta