| RedNightmare a întrebat:

Redmi note 8 pro sau Samsung A50?
Nu intrați in detalii ca eu le știu pe de rost, doar spuneți ce ați cumpăra dacă ați avea de ales intre aceste 2 dispozitive

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-aș sta nici o secundă să ma mai gândesc:

https://www.emag.ro/......DCPWDZBBM/

| XYZ02 a răspuns:

Daca mai faci rost de 100Ron de ce nu un Xiaomi Mi 8?

Daca nu atunci cumpara Mi Mix 2:
https://www.pcgarage.ro/......-4g-black/

Nu prea m-au interesat cele 2 modele de telefoane deci nu o sa imi dau cu parerea, dar zic ca flagship-ul de anul trecut castiga.

| Ineys a răspuns:

Https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9812&idPhone2=9554

Clar Redmi. E diferenta mare de luni intre ele.
Castiga cam la orice capitol.
Si ti-o spune unu care are Samsung.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să alegi dintre calitate și stabilitate, deoarece nu le găsești pe amândouă la un loc.
Stabilitate la Xiaomi.
Calitate la Samsung.

Xiaomi nu se blochează și nu dă erori așa cum o face un Samsung; dar nici calitatea unui Samsung nu vei găsi pe un Xiaomi.
În plus la Xiaomi ai infraroșu (deci telecomandă la orice), baterie mai mare, și update-uri la zi. Un Xiaomi răspunde la comenzi mai repede decât un Samsung. Deci vorbim de telefoane cu specificații asemănătoare.
Eu mă bucur de Android 9, iar alte Samsung-uri încă tânjesc după acesta. Dar nu am calitate la cameră, și nici stabilitate optică (pe un Xiaomi Redmi Note 5).

După mine, aș lua un telefon cu posibilitatea să îl înlocuiesc cu altul dacă acesta nu îmi place.

| Goete a răspuns:

De ales se poate intre mult mai multe si fiecarenstie necesitatile lui.
Nu aspir si sper sa nu am niciodata unul dintre ele, dar dintre cele doua as alege indiscutibil Note 8 - dar pentru mine e indispensabila proiectarea telefonului (si) prin cablu la tv - Gama A de la Samsung nu stiu daca e capabila, dar don pacate Redmi note 8, nu.