| Alexa412 a întrebat:

Merge sa bag jocuri pe Iphone 4s cu cartela(dar nu mi-o citeste)sa fac cont pe Itunes?

1 răspuns:
| UNEXPERTINCEPATOR a răspuns:

Pentru a avea jocuri pe iphone procedeaza in felul urmator:

1) in primul rand trebuie sa dispui de o conexiune la internet(prin wifi sau date celulare)
2)o data ce ai net pe telefon intra in appstore si la motorul de cautare scrie ce joc vrei sa cauti
3)selecteaza jocul dorit si dai download sau descarca cum iti apare tie
4) acum o sa iti apara sa introduci ip-ul si parola contului tau Apple daca nu ai dai creeaza cont (scrie tot acolo) si completezi casutele cu cele necesare
5)odata contul facut introduci username-ul si parola si gata jocul se va instala succes nu ita de funda