| AssassinCreedMadasucaru a întrebat:

Sall am un iphone 2 g si nu stiu cum sa instalez magazin play pe el.Imi trebuie magazin play ca pe itunes imi cere sa am un anume ios iar eu am decat 3.1.3.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Acest model de telefon NU are alt sistem de operare mai superior - vezi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/apple_iphone-1827.php

NU poţi "instala magazin play" ( te referi la cel care este la telefoanele Android, adică Google Play/Market ), deoarece acelea sunt DOAR pentru telefoanele cu Android.

Eventual, POŢI încerca să dezinstalezi versiunea curentă de iTunes, dai restart la Pc, apoi instalezi o versiune mai VECHE de iTunes ( sub versiunea 9 ) - poţi descărca de la linkul :
http://www.oldapps.com/itunes.php

Apoi, când deschizi iTunes, să NU-l laşi să-şi facă update.

Dacă NU reuşeşti nici aşa, atunci NU ai ce face.

Ce doreai să descarci cu iTunes ( jocuri sau aplicaţii )?

Toate cele bune.

| Antonio23 a răspuns:

Pai dai update la ios