| Stairwaytoheaven1 a întrebat:

Am un iphone 2g care a avut un I.O.S 3.1.3, iar eu am incercat sa ii instalez whited00r 6. Totul a decurs normal pana la ultimul stagiu in care prin iTunesc trebuie sa selectez optiunea"select my new iphone". Am decurs toti pasii necesari dar dupa ce s-a terminat instalarea nu mi-a aparut pe iTunes optiunea respectiva. Problema este ca acuma imi pot folosi iphone-ul doar pentru Emergency call. Sincer nu ma pricep si nu stiu ce trebuie facut, dar va rog cei priceputi in domeniu sa ma ajutati. Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| gir861 a răspuns:

Ia legătura cu persoana de la care l-ai cumpărat și întreabă. Nu te poți apuca să folosești programe la ghici, poți avea surprize foarte urâte.

2 răspunsuri:
| gir861 a răspuns:

Ai folosit Whited00r normal sau unlocked? Ai telefonul codat în rețea?

| Stairwaytoheaven1 explică (pentru gir861):

Normal, nu stiu daca e codat, deoarece l-am cumparat vineri dimineata si vineri a si aparut eroarea

| gir861 a răspuns (pentru Stairwaytoheaven1):

Ia legătura cu persoana de la care l-ai cumpărat și întreabă. Nu te poți apuca să folosești programe la ghici, poți avea surprize foarte urâte.