| leonardrd a întrebat:

Sall! Imi puteti spune niste telefoane pana in 700 de lei,destul de bune, pe care sa mearga FIFA16.Multumesc

Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Sfatul meu e sa-ti cumperi un telefon second dar sa ai grija sa mai aiba cel putin 6 luni de garantie.
Eu mi-am luat un HTC One acum vreo 4 ani la jumatate pretul de atunci si desi am intamplinat niste probleme l-am trimis in garantie si inca e telefonul meu de zi cu zi.
Iar prietenei mele i-am luat de cateva luni un Samsung s6 cu 14 mil folosit un an si cu inca 1 an garantie si primul lucru a fost sa-l trimit in garantie sa-i faca o verificare chiar daca mergea bine. I-au facut ceva calibrari si telefonul merge struna. Dar sa ai si grija de la cine il cumperi si in ce stare e telefonul. Si daca poti sa mergi si la un service sau Orange/Vodafone... de unde l-a cumparat sa-i verifice garantia. De obicei garantia pentru telefoane e 2 ani. Poti sa te uiti pe contract, vezi cand l-a cumparat si calculezi daca au trecut 2 ani. Dar mai bine il duci pana la service sa verifici.

Si revenind la intrebarea ta, cu 700 de lei daca ai noroc poti sa-ti iei un S5 poate un LG g3... Orice telefon mai nou de 2013-2014 ar trebui sa ruleze FIFA 16

1 răspuns:
| ioanoanea15 a răspuns:

Am auzit ca poti sa iti iei folosind un cod de reducere Allview x3 soul lite. Are specificatii decente si partea buna are Android 6.0 deci cred ca ar trebui sa mearga fifa 16.