| KentON a întrebat:

Am Cumparat un Nokia Lumia 520 din magazin de la cosmote am abonament in el si nu reusesc sa il fac sa se conecteze la net. Sa conectat prima data a mers ceva timp ct am luat 2 jocuri si acuma i-mi spune ca: " Nu ne putem conecta la Magazin in acest moment. Verificati conexiunea de date sau incercati din nou mai tarziu." Va rog frumos sa ma ajutati daca stiti care este problema! Va multumesc anticipat! Mentionez faptul ca am 1GB de internet lunar pe telefon dar nu cred ca i-am consumat pentru 2 jocuri de max 50mb!

3 răspunsuri:
| denyemy a răspuns:

Verifica setarile de net, APN si alea. Daca sunt ok si ai trafic de date disponibil, mergi la ei sa iti spuna de ce nu merge. Nu e normal.

| KentON explică:

DA dar cum sa verific APN-ul si alea? si nu cred ca este de la ei...tot din setari dar nu stiu cum sa il fac.

| CosmoteRomania a răspuns:

Salutare!
Te rugam sa verifici daca setarile tale sunt corecte urmarind informatiile din link-ul urmator. http://www.cosmote.ro/......_Mobil.pdf
Daca ai nevoie de mai multe informatii te rugam sa ne contactezi la unul din urmatoarele numere: 1234 / 0766.12. 1234 – apel gratuit de la telefonul mobil COSMOTE
021.404.1234 sau 0766.12. 1234 – tarif normal pentru apelurile din reţelele naţionale.
Multumim