| Stefan_Luca_1999 a întrebat:

Salut/Buna
Mi-am cumparat ieri un Nokia Lumia 520, problema este ca nu pot downloada absolut nimic nu pot intra pe internet explorer imi spune "Nu ne putem conecta in acest moment. Verificati conexiunea de date sau incercati din nou mai tarziu", iar internetul meu este pornit am dat la "Selectare Retea" Cosmote, dar el tot nu merge, imi apare semnul ala de la internet H sau E, semnalul meu este full, intrebarea mea este De ce nu merge sa intru pe internet explorer magazin absolut orice, ce este in categoria internetului. Ajutati-ma si pe mine sa imi fac internetul pe telefon, DAU FUNDA!

1 răspuns:
| AgeX3 a răspuns:

Salut, cred ca nu merge din cauza ca smartphonurile nu mai merg pe retele gen web n'walk de la cosmote adica internet gsm sau ceva de genu, asa am incercat si eu cu Sony xperia p si nu mergea, iti trebuie alt fel de net de exemmplu cu mb adica cumperi un anumit numar de mb poti sa cumperi si un giga sau mai mult depinde sau pe wifi, pe wifi merge sigur.Deci cumpara internet pe mb e mai scump dar daca tot vrei internet peste tot asta e singura solutie sau mergi undeva unde e wifi cum am mai spus. Sper ca am fost de ajutor.Bafta.