| addryanboss a întrebat:

am o problema la telefon am un Samsung GT S5230 si nu pot trimite mesaje imi spune "network settings unavailable" ce trebuie sa fac? Si inca ceva cum sa activez internetul mai repede ca imi ia cate o zi sa-l activez imi tot zice "unavailable network" spuneti-mi ce sa fac! Funda

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Probabil că trebuie refăcute setările pentru mesagerie sau pentru internet, depinde în ce reţea eşti şi dacă ai cartelă PrePay sau abonament.

Sau poate că ai şters/greşit numărul centrului de mesaje.

Poate ai o problemă şi cu reţeaua.
Poţi să suni ( atunci când nu poţi trimite mesaje )?
Dacă nu poţi nici suna, atunci e o problemă cu reţeaua ( probabil din telefon sau cartelă )...

Toate cele bune.

| Dany127 a răspuns:

Pe ce retea esti?

| dynesk a răspuns:

Ai sters numarul de la centru de mesaje
intra si baga numarul asta la centru de mesaje 0766000510