| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, am un Samsung galaxy s3 si iam dat un upgrade de android la 4.3 si dupa am flshuit romul stock android 4.1.2 si acum nu ma mai lasa sa sun zice ca este neinregistrat in retea, nu poate sa imi dea cineva un tutorial sau un program cu care sa il repar.plzzz

4 răspunsuri:
| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Descarca programul oficial Kies de la Samsung special pentru upgrade la telefonul tau:http://www.samsung.com/ro/support/usefulsoftware/KIES/JSP
Dar spune-mi e un android luat de pe net sau vreun CyanogenMod?
Incearca sa-ti conectezi telefonul la PC apoi proneste Kies. Daca la status iti spune (Avabile for firmare update sau asa ceva atunci ii dai update (nu iante sa-ti salvezi ce ai pe el))Dupa ce ii dai update programul si PC-ul tau vor face toata treaba. Daca nu incearca sa revi la android-ul din fabrica si apoi incearca un update cu Kies vezi daca merge.

| norbi2013 a răspuns (pentru costyflamebossulbossilor34):

Era android stock ca am vrut sa il resoftez dar cand l-am instalat mi-a scris ca ii 4.3 jelly bean si am bagat cartela si acuma imi arat ca este neinregistrat in retea si am descarcat altu stock 4.1.2 si tot asa ii arata.

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns (pentru norbi2013):

Incearca asta
Setari--->Capitolul Conexiuni----->Mai multe retele------>Retele mobile---->Operatori de retea si astepti sa faca cautare dupa ce ti-a afisat optiunile dai pe operatorul pe care-l folosesti.Incearca asta.