| andreirobert15 a întrebat:

ce inseamna la un telefon interfata touch wizz?
funda!

Răspuns Câştigător
| RusescuO a răspuns:

TouchWiz este o interfata touch front-end dezvoltat de Samsung Electronics cu partenerii, oferind o complet interfata touch utilizator. Uneori este identificat incorect ca un sistem de operare. TouchWiz este folosit intern de Samsung pentru smartphone-uri, telefoane caracteristică și computere comprimat, si nu este disponibil pentru acordarea de licențe de către părțile externe. Versiunea Android a TouchWiz, de asemenea, vine cu aplicații Samsung-a făcut preîncărcate.

Cele mai recente versiuni ale TouchWiz UX sunt TouchWiz Nature 3.0, care se află pe Galaxy S5, [ 1 ], și TouchWiz UX 2.5 Natura, pe nota Galaxy 3. Acestea dispun de o interfață de utilizator mai rafinat față de versiunea anterioară, TouchWiz UX Natura, pe Galaxy S III. Bara de stare este acum transparent în timpul modul ecran de start în TouchWiz UX 2.0 Natura și TouchWiz UX Naturii 2.5. În TouchWiz 4.0 pe Galaxy S II și Galaxy Nota (atât târziu actualizat la Nature UX), unele dintre caracteristicile adăugat includ panning și prelate, [ 2 ], care face uz de accelerometru și giroscop în telefon pentru a detecta mișcare.

TouchWiz este utilizat de către propriile sisteme Samsung proprietare de operare, Bada și REX, precum și telefoanele bazate pe Android sistemul de operare. De asemenea, este prezentă în telefoanele care rulează Tizen sistemul de operare.

TouchWiz a fost o problemă centrală în Apple a v. Samsung.

| RusescuO a răspuns (pentru RusescuO):

Scuze pentru text, dar e tradus si nu l-am mai verificat, oricum poti intelege, funda? happy

1 răspuns: