| anonim_4396 a întrebat:

De curand am luat un iPhone 4 si este codat pe Orange UK T-Mobile.Nu stiu daca se poate debloca..cu gevey, sau il poti face neverlock(am citit pe net )Si..cum pot afla daca e furat?
Stie cineva un loc...in Craiova unde deblocheaza telefoane..si un pret?
dau funda happy

5 răspunsuri:
| Andrei1099 a răspuns:

Poti sa il deblochezi si tu, daca ai jaibreak e mai simplu.http://www.youtube.com/watch?v=jtTzEJUS0io

| mrcs a răspuns (pentru Andrei1099):

Eu am jailbreak...problema e ca Cydia nu se deschide, am cautat pe YouTube.dar ei in deschid cu un program redsn0w,l-am cautat dar nu il gaseste,. Stii tu alta solutie cu sa il fac sa se deschida? Mersi

| Andrei1099 a răspuns (pentru mrcs):

Ai putea sa ii faci update cu o versiune iOS modificata cu sn0wbreeze, fara blocaj si deja jailbreakuit! Daca vrei da-mi id-ul si te ajut cu placere.

| Zurba_Petrisor_1990 a răspuns:

Daca ar fi furat n-ar merge deoarece au un cip si omul de la care a fost furat se duce acolo de unde si-a luat telefonul si i zice ca e furat si il blocheaza

| ciprianlica21 a răspuns:

Deblocarea costa undeva la 300 RON cred si ca sa vezi dacă e furat iei imei mobilului si cauti pe Google verifica imei sau ceva de genul si scrii imei acolo dai verifica si acolo îți scrie dacă e furat dacă e declarat furat ca nu îți zice dacă e furat îți zice dacă e declarat furat îți mai zice si dacă mai ai garantie la el.