| mada7255 a întrebat:

imi vine sa imi dau glontul am un telefon Samsung galaxy fame si i-am pus parola la deblocare ecran dar am uitat-o ce pot face (fara sa ma duc la Vodafone sa repare ei, ca atunci imi da mama glontu) Mentionez ca am incercat toate parolele posibile si imposibile si nu o pot nimeri va rog ajutor funda

Răspuns Câştigător
| InspiratieDIY a răspuns:

Hard reset :)
https://www.youtube.com/watch?v=A_qWQn8cMJ0
Mentionez ca o sa pierzi toate programele instalate pe el, toate pozele si alte fisiere ce sunt stocate pe telefon. Recomand sa scoti si cardul de memorie, daca ai unul pentru a nu sterge si ce e pe ala (desi nu ar trebui, dar pentru. mai multa siguranta)
Mult noroc!

2 răspunsuri:
| UltraLex a răspuns:

Http://djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......ul-de.html

incearca asta si daca nu merge poti incerca ca ultima alternativa matoda wipe data factory reset faci acest lucru apasand simultan volum up, down si power apoi se va deschide un meniu iar pentru a selecta ceva din acel meniu vei folosi tastele volum up si down si si folosesti mutonul menu sau home in finctie de telefon apoi selectezi wipe data factory reset apoi yes, reboot apoi telefonul se va restarta atentie daca alegi aceasta metoda vei pierde absolut tot ce ai pe telefon

| AlleAllexandra1 a răspuns:

Si eu am fost in aceeasi situatie, STINGE complet telefonul APASA pe tasta de volum (oricare) home si deblocare, toate deodata, iti o sa se deschida si o sa-ti apara un meniu, din acel meniu dai factory reset si o sa ti-l reseteze.
ATENTIE : ACEST LUCRU ESTE POSIBIL SA ITI STEARGA TOATE DATELE DIN TELEFON!