| redbullone a întrebat:

Sall tpu.sunt nou pe aici.as vrea daca puteti si stiti sa ma ajutati si pe mine intr-o problema, si anume:
Am un telefon Samsung galaxy note 3 l-am luat de curand de nou si totul bine pana cand intr-un timp a inceput sa faca o figura:numai avea semnal deloc si era deasupra semnalului un semn si anume litera "R".si nu isi revine numai daca ii activez modul avion si il dezactivez.mentionez ca telefonul face asa numai cand vin la tara in oras unde e semnal bun nu face deloc asa.sa fie asta problema? a mai patit cineva asa? va multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Bogdan4688 a răspuns:

Este din cauza locului deoarece la tara nu este semnal foarte bun si asa e mai bine ca sa ai semnal sa iesi afara din casa si sa tii telefonul in diferite pozitii crede-ma am incercat happy sau sa activezi retelele 2G care iti dau mai mult semnal.

| redbullone explică (pentru Bogdan4688):

Asta deja incercasem, dar ma gandeam ca este cumva de la telefon, sistem de operare.ca mi sa mai intamplat si la alt tlf cu android tot la fdel. oricum mersi de rasp.

| Raus a răspuns:

Pai depinde si de locul unde stai...De ex daca stai in grajd pe naiba semnal laughing Du-te in alta parte indeparteaza-te de acel loc Poti sa inchizi telefonul si sa il deschizi iar Nu stiu daca merge...