| xarde a întrebat:

Salut, a mai luat cineva la abonament un telefon mai scump? voiam sa intreb daca de exemplu la Orange, telekom, Orange iti cere o dovada de venit daca vrei sa faci abonament de genul, as dori sa raspunda doar cei care sunt in cunostiinta de cauza, nu toata lumea care nu are habar si scrie doar de dragul de a scrie, mersi

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu îți cere nici companie de telefonie adeverință de venit pentru abonament. Au ei grija sa își recupereze banii dacă nu plătești

| darrio2007 a răspuns:

Nu ti se cere. Oricum, daca nu platesti abonamentul vei intra pe lista datornicilor si tot isi recupereaza ei banii.

| carevaescu a răspuns:

Nu iti cere nimeni nimic, doar buletinul/pașaportul