| AnDy_9872 a întrebat:

Aș vrea să știu dacă șterg nu iphone 6 de pe un cont de icloud (telefonul este blocat pe icloud și îl cunosc pe detinator) el devine neverlock? Adică pot să bag un cont nou pe el și să îl fac al meu?

1 răspuns:
| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Salut.Ai enuntat 2 probleme care nu au legatura Una cu alta. Daca un iPhone 6 are cont de iCloud si il resetezi, cu iTunes il bagi in recovery sau dfu si ii rescrii softul trebuie sa iei legătura cu vechiul proprietar sa îți spună adresa de mail si parola pentru a putea activa iPhone-ul. Daca acesta nu si-o amintește atunci este extensiva cheltuiala...
Newerlock se poate face doar cu acordul operatorului.Adica daca iPhone-ul este blocat pe Orange România el va funcționa tot pe Orange România, nu poate fi activat cu o cartela de Vodafone. Daca nu Reușești sa rezolvi problema intra pe www.servicetelefoane.ro si fa o programare la service daca ești din Bucuresti.Stima.