| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU! Am un iPhone XS și nu mai am acces la contul de icloud. Telefonul nu este blocat, adică pot intra în setări, sau pe Safari, doar că nu mai știu parola la contul de iCloud și nu-i pot da nici recuperare. Știe cineva dacă îi pot face ceva? Vă rog frumos! Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa ii face ceva sa ce anume? Ai spus ca telefonul functioneaza, deci intri, il folosesti.Deci care ar fi problema? Ca ai uitat parola la Icloud asa si?
Deci la telefon nu trebuie sa-i faci nimic,eu de exemplu nici nu folosesc icloud,il am si dezactivat sau OFF cum so numi,nu vad in asta o problema a telefonului.
Daca te referi ce sa-i faci la contul icloud,aia e alta ceva,dar nu ai fost clar deloc,mai degraba intrebarea ta se referea la telefon, nu la o aplicatie.
Pt acea aplicatie intreaba la stiu si eu service, sau vezi video pe Youtube, spun aia ce sa faci, sa recuperezi contul ori sa schimbi parola.
Deci daca nu stii parola la contul de icloud, nu ai nici o problema cu telefonul laughing ala functioneaza in continuare.

| InsaneZor00 a răspuns (pentru relian):

Tu realizezi că nu mă lasă să instalez nicio aplicație și nu pot face nimic pe el, nu? Îmi cere parola de la cont.

| relian a răspuns (pentru InsaneZor00):

Ce stiu eu,este ca daca nu stii parola de la contul de icloud nu are nici o legatura cu functionearea telefonului.
Eu cum am zis am icloud off,adica vrei sa spui ca nu pot folosi telefonul?
Nici nu stiu ce parola am,odata cand am incercat sa intru acolo sa vad ceva,trebuie sa pun parola,nu am stiut asa ca ma lasa-i pagubas.

Deci daca nu te lasa sa intri in telefon, atunci ai parola la acel telefon nu la icolud, deci iti cere parola de la telefon.
Deci daca nu poti intra nicaeri in telefon, alta explicatie nu-i, iti cere parola de la icloud poate ca parola ailanta a fost bagata de mai multe ori, nu stiu.
Intreaba si tu la un service de asta de telefoane.Eu stiu ca am icoud off pentru ca se punea on dupa ce faceam update la un nou os,si apareau chestii ca nu stiu ce trebuie sa setez, ba parole, ba tot felul de rahaturi, asa ca eu pun icloud off, asa am tinut mereu.
Eu nu am avut niciodata pronbleme la iphone si am avut mereu numa iphone.
Eu nu vad legatura de la icloud cu folosirea telefonului. Pune si tu icloud off, ai zis ca poti intra la setari si incearca sa vezi dupa.

| InsaneZor00 a răspuns (pentru relian):

Ești bătut în cap, nu ai habar, eu caut pe cineva care se pricepe. Dacă am zis că nu mai știu parola de la cont și vreau să scot contul de icloud, tu îmi zici că ai icloud off. Nu mai răspunde te rog eu.