| Dragonu22122 a întrebat:

Acum 2 zile mi-am scapat telefonul de marca Samsung galaxy a10 si nu mai merge in sensul ca nu mai pot vedea nimic pe el (el functioneaza dar nu pot vedea nimic pe el. Cand ma suna cineva se aude so chestii dar nu pot vedea absolut nimic. Apas pe butonul de pornire si nu se aprinde (el se aprinde dar nu pot vedea absolut nimic)
L-am pus la uscat in ziua aceea intr-un craston cu orez pe soba. (prostia mea a fost ca nu l-am inchis) a trecut cam juma de ora si s-a aprins (in sensul ca vedeam ecranul apoi iar s-a inchis (ecranul) si l-am pus iar la uscat) a trecut cam jumate de ora si s-a aprins fara sa se stinga si m-am jucat pe el cam 2-3 ore. Avea un fel de apa in el si facea un fel de fite gen dadea sa se inchida dar nu se inchidea. In urmatoarea zi m-am trezit si m-am pus sa ma joc pe el. Ma joc fara sa faca fite si cand sa ies mi s-a stins ecranul si nici pana in prezent nu merge.
CE ARE SI CAT COSTA CA SA-L REPAR? Telefonul este de marca Samsung galaxy a10
in seara asta m-a sunat cineva si se auzea dar nu puteam sa vad cine ma suna.
NO HATE VA ROG.
Scuzați-mi greselile de gramatica.
Va rog din sa-mi ziceti cat costa reparatia.

1 răspuns:
| Cksihja a răspuns:

Din ce ai zis tu telefonul este praf, oricum cam cât ar costa reparația nu poate să-ți spună decât un service. Din ce ai spus tu trebuie schimbate placa de bază și ecranu iar costul componentelor ajung cam la 90% din valoare telefonului asta fără costurile de reparație de e ca și cum ți-ai lua același telefon doar că la un preț mult mai mare.
Pentru a avea o idee clară trebuie să mergi la un service.