| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am comandat Samsung galaxy s3 dupa eMAG.
Si are sistemul de operare Android v4.0 (Ice Cream Sandwich)
E bun acel sistem sau?
Am vorbit cu cei de la Samsung mobile Romania si mi-au spus ca o sa apara acum 4.3 pentru Samsung galaxy s3.
Cu ce vine in plus acest sistem fata de cel actual?
Care e diferenta intre aceste siteme de android?
Merita shimbat?
Cum se schimba sistemu? pot eu sau trebuie sa-l duc undeva?

7 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Poti sa iti faci singur update la o versiune mai mare

| AsuRo98 explică (pentru HaKa93):

Am mai pus cateva intrebari.
Care e diferenta intre ele...
Merita schimbat?

| AlexL28 a răspuns:

E simplu de schimbat, e o aplicatie pe telefon pentru asta

| AsuRo98 explică (pentru AlexL28):

Sunteti chiori?
Am intrebat si care e diferenta intre ele douo?
Dece merita schimbat etc?

| AlexL28 a răspuns (pentru AsuRo98):

Are niste functii in plus, nu multe, nu arata cu mult diferit, dar se merita mult sa faci upgrade, mai ales ca vine cu 4.0, care e dintr-o generatie mai veche de android numita Ice Cream Sandwich, de la 4.1 pana la 4.3 sunt numite Jelly Bean. Schimbari majore nu sunt, dar merita cu siguranta schimbat, pentru mai multe detalii despre functiile lui 4.3 poti cauta pe Google.

| AsuRo98 explică (pentru AlexL28):

Cum fac update?
Unde trebuie sa intru cu telefonul pe ce site? sau cum

| AlexL28 a răspuns (pentru AsuRo98):

Nuu, e o aplicatie pe el, sau cel putin ar trebui sa fie, daca nu e cauta in setari, e acolo o optiune, dai cautare upgrade si daca gaseste dai download si il lasi sa-l downloadeze ca si un download normal si apoi se instaleaza el singur, nu trebuie sa te stresezi din cauza asta happy