| AlexCosta a întrebat:

Am cumparat o baterie noua tip : Allview E2 living si nu merge. Incerc sa deschid telefonul dar nu merge + ca imi arata o clepsidra. Trebuie lasat sa se incarce baterie? Daca da, cat timp? Mersi, funda.

3 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Trebuie să-l laşi să se descarce aproape complet apoi, pune-l la încărcat de seara pînă dimineaţa.A doua zi să-l foloseşti pînă se descarcă aproape complet şi pune-l din nou la încărcat, pînă se încarcă. Operaţiunea aceasta trebuie să o repeţi de cîteva ori, se numeşte formatare.Formatarea asigură performanţă şi viaţă lungă bateriei.Succes.

| AlexCosta explică (pentru tintareco):

Am incercat si cu resetarea din fabrica. Telefonul mi se blocheaza la deschidere. Nu merge.

| tintareco a răspuns (pentru AlexCosta):

Nu ţi-am spus să-l resetezi telefonul, ci să formatezi acumulatorul aşa cum te-am îndrumat.