| Chivoiu_Emanuel_1993 a întrebat:

Salut, am cumparat un HTC desier 820 si vreau sa stiu daca as putea sa ii fac update la 5.0.2 lollipop. Dar credeti ca merita sa ii fac update? Multumesc anticipat. Funda

Răspuns Câştigător
| Bucuresti_Rutare_1994 a răspuns:

Salut.
Nu poti face upgrade la 5.0.2 lolipop.
Pentru acest model nu a iesit un update oficial la aceasta versiune.
Daca doresti totusi, poti apela la un service pentru a instala un Custom Rom si vei avea android lolipop.
Bafta!

P.s: verifica la setari -> despre telefon -> update firmware

3 răspunsuri:
| mutulescudragos a răspuns:

Cel mai bine e sa faci Update. Te va tine bateria mai mult, isi va imbunatati puterea de procesare si altele.
In rest uitate in setari si dai update. Daca zice ca are ultima versiune inseamna ca are cel mai nou sistem de operare.

| OnuOnulică a răspuns:

Poți să îi faci dar nu merită... părerea mea ar fi să rămâi la androidul actual.

| HuShEr a răspuns:

Cauta pe xda sunt tutoriale pentru cyanogen e simplu si poti sa il faci acasa fara sa te mai duci la servis sa dai bani