| NooneLikesMe a întrebat:

Salut, am cumparat un Huawei p10 lite, il am de o saptamana, si spatele telefonului fiind din sticla aluneca foarte tare. L-am pus pe o masa de lemn, si, pur si simplu, a alunecat incet incet de pe masa si a cazut jos, eu nefiind atent. Ecranul telefonului s-a crepat. Intrebarea mea este daca garantia asigura schimbul ecranului? Pentru ca, pana la urma nu a fost vina mea, eu l-am pus pe masa si stateam la vreo zece metri cu ceva treaba, si brusc, aud ca a cazut...

1 răspuns:
| einsteinchen a răspuns:

Garantia nu acopera defectele provocate mecanic la ecranul telefonului. Iti vor spune ca trebuia sa ai grija de el.