| Mihaibbb a întrebat:

Salut, am cumparat un telefon Vivo y11s cu android 11, daca dezinstalez din android ce nu-mi place si apoi revin la setarile din fabrica readuce ce am sters? Adica are backup?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Revenirea la setarile din fabrica include si restabilitea tuturor aplicatiilor existente inainte.

| Mihaibbb explică (pentru anonim_4396):

Dar daca in viitor il upgradez la android 12 si revin la setarile din fabrica, mi-l readuce la android 11? Deci backupul din telefon este valabil si pentru Sistemul de operare sau doar pentru Aplicati?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Mihaibbb):

Nu. Versiunea de Android 12 pe care o vei primi este finală și rămâne în telefon chiar și după reset din fabrică.

| literallythesamebruh a răspuns:

Dacă te referi la bloatware-ul cu care vine (aplicații de sistem inutile), da, acelea vor fi restabilite din nou după ce resetezi telefonul din fabrică. Nu e vorba neapărat de backup, dar așa a fost făcut soft-ul, să includă acele aplicații. happy

| Mihaibbb explică (pentru literallythesamebruh):

Sti vreun program bun care sa faca bakup-restaurare la android 11 la sistemul de operare-ROM?

| literallythesamebruh a răspuns (pentru Mihaibbb):

Nu cred că este nevoie să faci backup la sistem. Dacă îl vrei cu date cu tot, nu ai cum. Poți găsi firmware-ul telefonului cu android 11 pe net sau îl descarci chiar din el.